Reportaż ślubny

Profesjonalny reportaż ślubny – jak powinien wyglądać? 

Reportaż ślubny to nie tylko fotograficzna dokumentacja wydarzenia. Najlepsze zdjęcia ślubne, to takie, które niosą ze sobą wartość artystyczną. Opowiadają piękną historię miłosną, wzruszają widzów i zwracają uwagę na szczegóły, które pozostałyby niezauważone, gdyby nie spostrzegawcze oko fotografa. Dobry fotograf ślubny, wtapia się w tłum, pozostaje niezauważony, ale jednocześnie jest bardzo blisko bohaterów wydarzeń. Obserwuje gości, ale także współodczuwa, wzrusza się i śmieje razem z nimi. Taka dokumentacja fotograficzna tworzy wspaniały reportaż ślubny pełen emocjonalnych kadrów, nieoczywistych ujęć i artystycznych obrazów.Jak powinien wyglądać profesjonalny reportaż ślubny, który w pełni odpowie na Wasze potrzeby i będzie stanowił bezcenną pamiątkę na lata? Zanim zdecydujecie się na współpracę z wybranym fotografem sprawdźcie, jakie reportaże ślubne ma w swoim portfolio i czy spełniają one poniższe kryteria:

  • OPOWIEŚĆ. Zdjęcia ze ślubu powinny tworzyć spójną historię. Nie muszą zachować chronologii, ale powinny dokumentować wszystkie etapy wydarzenia: czas przygotowań do zaślubin, ceremonię ślubną, przyjęcie i huczną zabawą. Zdjęcia mają oddawać emocje i charakter wydarzenia na każdym z jego etapów. Lekkie podenerwowanie w momencie przygotowań, powagę wydarzenia podczas składania przysięgi oraz radość i ekscytację towarzyszące zabawie weselnej.
  • PUNKTY KULMINACYJNE. Ślub to swoisty rytuał przejścia. Młodzi rozpoczynają ten dzień jeszcze, jako „single”, po to by w kulminacyjnym momencie wydarzenia powiedzieć sobie znamienne TAK i rozpocząć wspólną historię już, jako mąż i żona. Podczas dnia ślubu tych punktów kulminacyjnych jest więcej. Dobry fotograf ślubny, powinien także zapisać w kadrach: etap przygotowań, moment składania życzeń, zwłaszcza przez najbliższych, pierwszy taniec i oczepiny. Każdy z tych etapów jest ważny i tworzy spójną historię zaślubin.
  • KLIMAT. Profesjonalny reportaż ślubny powinien także oddać specyficzny i niepowtarzalny klimat wydarzenia. Ślub jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu młodej pary. Często towarzyszy mu podniosły nastrój, ale obfituje także w momenty pełne radości, a nawet euforii. Dobry fotograf powinien wszystkie te emocje oddać na zdjęciach, aby pokazać w reportażu ślubnym prawdziwy klimat wydarzenia, bogaty w różne zmieniające się nastroje i obrazy

Podsumowując można powiedzieć, że profesjonalny reportaż ślubny to emocjonalny zapis wydarzeń z dnia ślubu, obrazujący jego punkty kulminacyjne i oddający specyficzny i niepowtarzalny charakter zaślubin.