Każdy z nas marzy o ślubie jak z bajki. Żeby jednak to marzenie ziścić, trzeba się do tego dobrze przygotować. Jednym z kluczowych punktów na liście „TO DO” jest wybór miejsca. Musi być klimatyczne, w niedalekiej odległości od miejsca zaślubin (kościoła) czy miejsca zamieszkania, wystarczająco przestronne, żeby pomieścić wszystkich gości i przede wszystkim wolne w wybranym przez nas terminie. Najbardziej popularne „miejscówki” na ślub w stylu boho trzeba czasem rezerwować nawet z kilkuletnim wyprzedzeniem. Zobaczcie mój autorski wybór TOP 5 miejscówek na wesele pod Warszawą:

Stodoła Czereśniowy Sad to oddalone 40min od Warszawy, stylowe, zatopione w zieleni miejsce, idealne na organizację przyjęć weselnych i spotkań rodzinnych. Z obszernego tarasu przygotowanego na długie godziny tańców rozciąga się tutaj widok na grójeckie sady pełne drzewek jabłoni i czereśni. Właściciele postanowili zachować jak najbardziej oryginalny klimat Stodoły, ale też dodać jej stylu ozdabiając przestrzeń ręcznie robionymi szydełkowymi dekoracjami, eleganckimi żyrandolami i girlandowym oświetleniem. Stodoła, w zależności od konfiguracji stołów i opcji cateringu, pomieści do 170 gości. Właściciele zapraszają wszystkich tych, którzy chcą uciec od banału, szukają oderwania od miejskiego pędu i chcą zrobić imprezę w niepowtarzalnym, oryginalnym stylu (np. meksykańskim).

Folwark Ruchenka zlokalizowany jest nieco ponad godzinę drogi na wschód od Warszawy. Posiadłość zachwyca malowniczym położeniem oraz niepowtarzalnym klimatem. Powierzchnia 170m2 gotowa jest pomieścić do 150 osób. Najstarsza w Polsce, oryginalnie zachowana stodoła jest profesjonalnie przygotowana pod kątem organizacji przyjęć. Przestrzeń w naturalny sposób wprowadza gości w rustykalny klimat, który przełamany jest skandynawskim wykończeniem. Klimatycznym meblom oraz industrialnym dekoracjom blasku dodaje ponad 400 żarówek zawieszonych nad stołami, parkietem i ogrodem. Bez nadęcia, sztuczności i wymuszonej elegancji tak w skrócie można określić to wyjątkowe miejsce.

Przepitki & Przekąski to nietuzinkowe miejsce położone 60km od Warszawy, w samym środku lasu. Wkomponowana w zieleń nowoczesna stodoła z przeszło 200 metrową altaną stanowi idealne miejsce na organizację ślubu i przyjęcia weselnego w stylu boho. W zależności od ustawienia stolików przestrzeń pomieści nawet do 150 osób. Wysoka na 8 merów stodoła z widoczną więźbą dachową, stwarza niepowtarzalny klimat loftu. Ogromne przeszklenia, oranżeria i niezwykły ogród tworzą tajemniczą leśną atmosferę, a przytulny kominek pozwala na urządzenie kameralnej imprezy nawet w pochmurne dni.

Cicha 23 to miejsce niezwykłe. Otoczone przez las, tylko 20 minut od centrum Warszawy. W zaadoptowanych starych murowanych stajniach mieszczą się dwie przestrzenie, które z powodzeniem mogą posłużyć, jako sale do organizacji przyjęcia weselnego w stylu boho. W jednej zmieści się do 140 a w drugiej nawet do 180 gości. Dzięki połączeniu cegły, metalu i drewna wnętrza prezentują unikalny charakter i wyjątkowy klimat. Uroku dodają im drewniane meble własnej produkcji, girlandy na tradycyjnych żarówkach oraz dużo orientalnych roślin. Jak piszą na stronie właściciele: Cicha 23 to miejsce z duszą, stworzone z zamiłowania do ładnych rzeczy.

Oczyszczalnia oddalona jest około 50 km od Warszawy, mieści się w Teresinie, w powiecie Sochaczewskim. Budynek to przykład minimalistycznej, zielonej architektury, której przestrzeń łatwo dostosować do potrzeb gości. Obiekt wpisany jest w naturę, otoczony łąkami, lasami i stawem. Miejsce podzielone jest na trzy strefy: kulinarną, taneczną oraz wypoczynkową. Pyszne i zdrowe jedzenie przygotowane w oparciu o produkty własne oraz lokalne to jedna z wizytówek miejsca. Oczyszczalnia to monumentalne, drewniane pełne światła i przestrzeni miejsce. Dodatkową atrakcją są przesuwane ściany boczne, które po zsunięciu otwierają budynek na otaczającą przyrodę, gdzie goście mogą skorzystać z części rekreacyjnej wyposażonej w leżaki, pufy i hamaki.